Elementy dekoracyjne

Elementy dekoracyjne

Odzieży dziecięcej o prostych formach, można nadać bardzo efektywny wygląd dzięki dekoracyjnym detalom. Dekoracje są wyrazem stylu i szyku. Wybierając odzież dla dzieci z dodatkami należy pamiętać, iż mają one za zadanie podkreślić i kontrastować cały ubiór.

Rozróżniamy trzy główne kategorie ozdób:

1. Obszycia – zwykle wykończenie dołów i brzegów. Różnego rodzaju aplikacje, kontrastujące z kolorem podstawowym kołnierze oraz mankiety (dla chłopców).

2. Ozdobne taśmy – przyciągają wzrok i podnoszą wartość estetyczną ubioru – idealne na uroczyste dni w życiu malucha. Ozdobne taśmy mogą występować w postaci wstążek i lamówek, frędzli, taśmy z koralikami. Dla starszych dziewczynek polecamy taśmy z cekinami lub koronkami.

3. Hafty – dekoracje wyszywane na materiale. Mogą występować jako pojedyncze motywy np. haft na kieszeniach, jak również występować na całym materiale – hafty maszynowe. Należy jednak pamiętać, że wszystkie hafty mają skłonność do wyciągania i pękania dlatego w przypadku ruchliwych dzieci będą one bardziej podatne na uszkodzenia.