Rodzaje materiałów

Rodzaje materiałów

COMFORT STRETCH – czyli mieszanki bawełny z elastanem oraz bawełny z poliestrem, dodatek do całości to strech czyli włókna elastomerowe przylegające do ciała, nie obciskając go nadmiernie. Na rynku tekstyliów dziecięcych szeroki wybór materiałów, cieszące się wysoką popularnością ze względu na łatwą dostępność oraz wysoką sprężystość.

DŻINS – wykonywany zwykle z bawełny i włókien konopnych. Jest mocną, bardzo trwałą i odporną na ściernie tkaniną co odpowiednio nadaje się do noszenia dla najmłodszych. Nie zapomnijmy, że dżins to również symbol buntowniczej postawy oraz młodzieżowego stylu.

KRATA – tkaniny w kratkę są dwukolorowe, natomiast kraty szkockie i indyjskie składają się przynajmniej z trzech kolorów. Kraciaste desenie pasują idealnie dla chłopców (koszule, bluzy) ale również dla dziewczynek (spódnice, płaszcze).

MIKORFIBRA – gęsto tkane materiały z poliestrowych mikrowłókien, zagościły na dobre w szafie każdego dziecka, nie gniotą się zatem są idealne dla ruchliwych zuchów. Produkowane z niej materiały są lekkie, przepuszczają powietrze oraz skutecznie chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jakimi są wiatr i deszcz.

POLAR – produkowany z bardzo lekkich włókien poliestrowych. Prawa strona polaru jest strzyżoną runową powierzchnią a druga drapaną. Zrewolucjonował sektor odzieży dziecięcej ze względu na lekkość i dobrą izolacje. Szybko schnie, przyjemny w dotyku.